Recept na “chudnutie I.” !

Autor: Vladka Andacka | 7.1.2017 o 17:34 | (upravené 7.1.2017 o 19:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  970x

      Kolkí z Vás sa tírali jedálničkami na mieru? Zdravou výživou? Odriekali sladké a nezdravé? Počúvali nekonečné narážky svôjho okolia? Kolkí z Vás to vydržali a dotiahli to až k očakavanému a vytúženému výsledku?  

    Čo mám robiť aby som schudol? Častá otázka, ktorú počúvame od naších zákazníkov, priateľov, známich. Možností ako schudnúť je dnes oveľa viac ako v minulosti. Existujú rôzne spoločnosti, ktoré si na chudnutí a prípravkoch na chudnutie postavili celý marketing a firemnú filozofiu. Konkrétne mám na mysli rôzne teleshopingi, webstránky, facebookové stránky, ktoré ponukajú rôzne výživové doplnky a cvičiace vybavenie, minimálne každý z nás dobre pozná “orbitrek” alebo je to “orbidrak”? 

    Dôležitá je otázka koľko času a financií som ochotný investovať sám do seba? Bude hodina alebo dve hodinny denne stačiť? Náš pán premiér si dokáže vždy nájsť čas na ranný beh po hrádzi! Dokonca pri tom ešte stihne natočiť novoročný príhovor! Mám reálne toľko voľného času? Akú veľkú investíciu som ochotný obetovať sám do seba? Podľa štatistík a verejných prieskumov sú ľudia ochotní v závislosti od závažnosti zdravotného problému minúť od 20 € do 100 €, jednorazovo. Ako ďaleko sme ochotní zájsť pri hľadaní vhodného riešenia? Na túto otázku si musí odpovedať každý sám. 

    Hovorí sa - “kto hľadá ten nájde” alebo “kde je vôľa tam je cesta”. Osobne vidím viacero riešení. Samozrejme platí pravidlo sto ľudí - sto chutí. Každému z nás vyhovuje iné riešenie. Niekto investuje radšej do špeciálneho jedálnčika. Iný zasa do pernamentky do posilňovne a výživových doplnkov alebo iných športových aktivít.     

    Vhodné riešenie sa bude pravdepodobne nachádzať v zlatej strednej ceste. Je to kombinácia športovej aktivity, zdravého stravovania - žiadný vypražaný syr a hranolky alebo útok na MacDonald v neskorých nočných hodinách. Tak isto je to o “vnútornom nastavení” každého z nás, koľko toho vydržíme a či sme ochotní vystúpiť z našej konfortnej zóny? 

    Pokračovanie na budúce :) 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Koalícia chce ľuďom prispieť na dovolenky a pôžičky. Hovorí aj o vyšších platoch

Sociálny balíček strán Smer, SNS a Most-Híd začína naberať reálne obrysy.

KOMENTÁRE

Za zvýšenie životnej úrovne v réžii koalície sa nedoplatíme

Maďari dnes dlhujú polovicu záväzku priemerného Slováka.

DOMOV

Dobré ráno: Na Slovensku vyhrávajú leniví a zbabelí politici

Ako si rozoberáme základy demokracie.


Už ste čítali?